Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, 
a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Viac zodpovednosti ku komunite aj spoločnosti s Valentínou a Michalom zo susedstva

Pozrite sa, ako do svojich každodenných pracovných, ale aj osobných životov vnášajú viac zodpovednosti k okoliu a ľuďom zo svojich komunít manažérka startupovej a inovatívnej konferencie FutureNow Valentína Kasperová a kreatívny riaditeľ agentúr Zaraguza a GoBigname Michal Pastier. Pridajte aj vy svoje komunitné tipy a vyhrajte jednu z dvoch cien pre seba a svojich susedov.

Stiahnuť e-book
Spoločenská zodpovednosť

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Vtacie budky

V zone Novych Niv a okolia napr 500 bytov by sa oplatilo namontovat na vhodne stromy niekolko vtacich budok, cim by sa zvysilo moznost hniezdenia a vyvedenia mladeho vtactva.
Karol

Nepodcenujte susedske vztahy

Staci byt na seba prijemny, usmiat sa a pozdravit, ale hlavne RESPEKTOVAT sa navzajom a nerobit si naschvaly.
Erika

Dobrý bonz

Vytvorenie stránky na internete, kde pod jejnojednoznačným, ale verejne utajeným menom môže každý jeden človek nahlásiť osobu , ktorá platí alebo prijíma úplatky , poškodzuje životné prostredie, rozkráda verejný alebo súkromný majetok štátu, mesta alebo firmy, nehygienicky pripravuje stravu v reštauráciách, nedovolene financuje politické strany, využíva spoločnosti tretieho sektora na iné, ako deklarované činnosti ,…
JUDr.Roman Bušo

Upozornite na problémy v svojom okolí zodpovedných ľudí

Valentína Kasperová

Zbierka pre neziskovú organizáciu

Nepoužívané a nepotrebné oblečenie, hračky, bicykle alebo napr. stary pocitac darujte mestkej neziskovke, škôlke, domovu pre seniorom.
Jarka

EKO-BIO-ZERO WASTE štvrť v BA

Vybudujme si v Bratislave štvrť, ktorá bude celá postavená na myšlienke EKO-BIO-ZERO WASTE filozofie nájomných bytov postavených na báze kontajnerového bývania z recyklovaných materiálov (využívajúc voľné zdroje energie ako napr. zachytávač dažďovej vody pre recykláciu a úžitok) obklopených komunitnou FREE záhradou s dostatkom oddychových zelených zón a možnosťou pohybu po takejto štvrti s obmedzeným vstupom…
Tomáš

Ekologickejsie deti

Nekupujme nove oblecenie pre deti, ktore z nich za par dni odrastu. Poziciavajme si, vymienajme si so susedmi, takto si upevnujeme vztahy a vychovame deti ekologickejsie.
Trang Pham

Staňte sa mikroaktivistom

Michal Pastier

Zdielanie jedla

Zdielať dobré a zdravé jedlo s rodinou, priateľmi, susedmi, známymi aj neznámymi ľuďmi :)
Kristián Pilka

Vytvorenie mestských úľov