Aktuálne dominantným trendom vo väčších európskych mestách je celková zmena prístupu vo využívaní environmentálne vhodnejších druhov dopravy. Cieľom je nielen zlepšiť stav životného prostredia a obmedziť znečisťovanie, ale aj vybudovať miesta na každodenný život. Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov je však potrebný aj spoločný aktívny prístup, zmena myslenia obyvateľov miest či inštitúcií.

Pridaním vášho vlastného tipu či myšlienky sa začína aj vaša šanca na výhru. Zdieľajte s nami svoje nápady, ako zodpovednejšie pristupovať k téme mobility, dopravy a infraštruktúry vždy s ohľadom na životné prostredie a kvalitu života v meste.

Vašim tipom môžete inšpirovať ďalších ľudí, susedov a zároveň zaň môžete byť odmenení. Víťazom či víťazkou sa stane nielen jednotlivec, ale aj jeho partner, partnerka či celá rodina. Podeľte sa o svoje tipy na stránke našej kampane.

 

Cestujte spolu 6 mesiacov MHD. Bezplatne!

Za posledné roky sa podarilo znížiť znečistenie ovzdušia vplyvom dopravy na životné prostredie. Napriek tomu je táto oblasť naďalej problematická, najmä vo väčších mestách. Jedným zo spôsobov, ako všetci dokážeme relatívne jednoducho prispieť k zníženiu množstva skleníkových plynov, hluku a znečistenia ovzdušia je, že si vyberieme tie rozhodnutia, ktoré prispievajú k ochrane prírody a podporujú pozitívne aspekty mobility. Jednou z najlogickejších a najjednoduchších možností je uprednostniť pri cestovaní mestskú hromadnú dopravu, preto ponúkame výherkyni či výhercovi možnosť získať prenosnú „električenku“ predplatenú na 90 dní pre 2 osoby. Môžete tak cestovať po Bratislave neobmedzene a súčasne prispieť k zníženiu množstva áut na cestách hlavného mesta. Vyhnete sa tak kolónam, nebudete musieť zložito riešiť parkovanie a možno si cestou v električke, autobuse či trolejbuse niečo fajn prečítate. 🙂

 

Doprajte si s celou rodinou profi cykloservis

Popri chôdzi a mestskej hromadnej doprave je bicyklovanie ďalšou šetrnou a ekologicky udržateľnou alternatívou, ktorú môžete na presuny po meste zvoliť a zároveň priložiť o dva pedále viac k ochrane životného prostredia. Ako bonus získate častým aktívnym pohybom aj lepšiu kondičku a postavu na sezónu. Rozumieme však, že bicykel je okrem výborného dopravného prostriedku tiež len stroj, ktorého mechanizmy tiež potrebujú čas od času náležitú údržbu. Ak využívate na presuny bicykle, za váš tip ponúkame možnosť vyhrať profesionálny cykloservis nielen pre vás, ale celkovo pre 4 osoby a v hodnote 150 eur. Nejde pritom len o premastenie reťaze, dofúkanie kolies či nastavenie bŕzd, ale o celkovú tip-top údržbu vašich pedálových eko-tátošov.

 

Zapojte sa do súťaže a podeľte sa s nami o vaše tipy. Pomôžete tým nielen sebe a vašej susedskej komunite, ale aj udržateľnej doprave!