Ako dosiahnuť, aby mala lokalita priateľskú susedskú komunitu? Na túto otázku sa v HB Reavis snažíme nielen odpovedať, ale zároveň ju aj realizovať.

Začali sme tým, že sme náš projekt Nové Nivy ako prví na svete zaregistrovali do novej verzie unikátneho medzinárodného certifikátu BREEAM Communities International, o ktorom si viete prečítať aj na tejto stránke. Štvrť Nové Nivy je súborom projektov, ktoré samotnou novou autobusovou stanicou, ale aj kanceláriami, obchodmi, parkovacím domom doplnia okolité rezidenčné zóny. Vzniká tak nové plnohodnotné geografické srdce mesta s kompletnou vybavenosťou a s ľuďmi, ktorí tu pracujú, žijú alebo túto štvrť navštevujú.

Pravidelná pozornosť venovaná susedom a komunite, v ktorej (aj keď sa to nezdá) trávime väčšinu dňa, je podobne dôležitá ako dobré vzťahy a pohoda v kruhu vlastnej rodiny či blízkych. Dobrá komunita a dobrá štvrť je teda založená na ľuďoch a vzťahoch.

Susedské vzťahy sú pre každého z nás určite dôležité. To je dôvod, prečo sa v HB Reavis so susedmi radi stretávame. Inšpirovali sme sa vašimi nápadmi z prvej časti kampane Ruku na to susedia a zorganizovali sme historicky prvé „novonivské“ komunitné vianočné trhy pre susedov.

Tie sa uskutočnili v sobotu, v 8. decembra, za budovou CBC,  v maximálnej blízkosti k susedom žijúcim na tzv. 500 bytoch.

O vianočnú náladu sme sa postarali my a o milé susedské stretnutia už samotní susedia.

A aká nálada, hlavne vďaka usmievavým susedom, vládla počas soboty na vianočných trhoch? Tú sa podarilo zachytiť na kameru v stopercentne nefalšovanej podobe.

Celkovo sa nás pri varenom vínku, či detskom punči, v sprievode vianočnej hudby a vône trdelníkov a medovníčkov stretlo takmer 200 ľudí a okrem nich aj veľa štvornohých susedov, ktorí do komunity patria tiež.

Pevne veríme, že sa tieto milé komunitné stretnutia stanú tradíciou. Už teraz rozmýšľame nad ďalšími, ktoré plánujeme na najbližšiu jar. Tešíme sa na vás, milí susedia.