Spoločenská zodpovednosť je témou, ktorá nás núti pozerať sa na svet okolo seba nielen vlastnými očami. Motivuje nás vidieť ho aj očami našich blízkych, ako aj druhých ľudí – mladších, starších, vitálnych či znevýhodnených.

Vaša šanca na výhru začína tým, že pridáte svoj vlastný tip či myšlienku a podelíte sa s nami o vaše nápady, ako byť zodpovednejší k sebe, svojim susedom a svojej štvrti.

Inšpirujte svojím nápadom aj ľudí okolo seba a my jeden z tipov odmeníme. Víťazom či víťazkou bude nielen jednotlivec, ale aj jeho bezprostredná susedská komunita. O svoj tip sa môžete podeliť tu.

 

Spoznajte príbehy stromov vo vašom susedstve s odborníkom

Najlepšia cesta k rešpektu k prírode je cesta poznania a informácií z prvej ruky. Pošleme k vám kvalifikovaného odborníka na stromy a dreviny, ktorý pre vás, vašich susedov a vaše deti urobí exkurziu po vašom bezprostrednom okolí. Ukáže vám, aká bohatá vie byť aj mestská flóra a vysvetlí, prečo je dôležité, aby sa zachovala jej pestrosť. Práve poznanie vplyvu stromov a zelene na lokálnu mikroklímu a počasie je kľúčové pre intenzívnejšiu ochranu mestských ekosystémov. Poďte s naším arboristom na prechádzku. Zaujímavé fakty a pohyb na čerstvom vzduchu nie sú nikdy na škodu.

 

Naučte sa viac o včelách, mestských úľoch a urobte si kurz priamo u majstra včelára

Včely úplne prirodzene patria aj k mestu a mestskej zeleni, ktorá by bez nich nikdy nemohla prospievať. Projekty mestských úľov sú preto dnes čoraz častejšie súčasťou projektov. Nové Nivy nie sú v tomto smere žiadnou výnimkou. Na streche novej Stanice Nivy bude tiež mestský úľ. Nemyslite si, že včelári sa v meste nevyskytujú. Opak je pravdou. Urobte si preto s nami včelársky kurz! Počas neho sa vy, vaše deti a susedia môžete dozvedieť veľa o fascinujúcom, ale zároveň krehkom svete včelstiev. Pochopíte tiež, prečo sú aj pre mestské ekosystémy včelie kolónie životne dôležité, ako sa o ne správne starať a prečo ich treba chrániť.

 

Poďte si zasúťažiť, prospejete tým nielen sebe, ale aj celej vašej susedskej komunite! Podeľte sa s nami o vaše tipy.