Tipy

Pridať
vlastný tip

Doprava komplexne

Parkovacie domy. Zo širokého okolia presun do parkovacieho domu, odtiaľ posilnený spoj na hlavné uzly v meste (stanica, námestie, centrum mesta, atdˇ) Parkovací dom - v cene lístka lístok na dopravu, k dispozícii bicykel, kolobežka a pod - samozrejme s vyhradenou trasou na hlavné uzly. (Treba mať na pamäti, že rok má fázy zima a…
Ján

Širšie centrum mesta

Centrum mesta by malo byť širšie. Napr po vlakovú stanicu po Nivy. Futuristicky povedané - niektoré cestné ťahy by mali ísť pod zem (napr. Štefánikova, Staromestská, Mickiewiczova, Nám SNP, Štúrova). Zatiaľ by možno stačilo urobiť viac nadchodov, podzemného parkovania a jedno a dvojprúdových ciest namiesto 2-4 prúdových.
Ján

Cargo Bicykle

Možnosť zapožičať si / pri nákupe nad vybranú sumu bezplatne získať zapožičanie Cargo bicykla na odvoz nákupu domov. Často sa pre nákup objemnejšieho tovaru vraciame do strediska autom, takto by sme mohli vymeniť mestský bicykel v stojisku za cargo, po odvoze domov, bicykel vrátiť.
Viktor

Autobusová stanica Nové Nivy

do novej budovy Nivy prosim aby sa myslelo že ludia z Paričkovej ulici, Dullovo nam, sa dostali do budovy aj k medzinar.bus stanici aj z tejto strany, aby nemuseli obklukov vela chodit k hlavnemu vchodu...dufam že ste na tento aspekt mysleli a šetrili náš čas pre prichádzajucich z tej strany....dik za pozornost...super projekt, tešime sa…
dan

Priamy spoj z autobusovej stanice na letisko

Bratislava je jediné hlavné mesto na svete ktoré poznám čo nemá priame autobusové spojenie medzi hlavnou autobusovou stanicou a letiskom v meste. Dokonca všetky mesta ktoré majú letisko majú z pravidla priame autobusové spojenie hlavná autobusová stanica-letisko. Dúfam a verím že sa to stane aj Bratislave.
Angela

vyuzi cas v MHD

Auto mam zaparkovane v garazi, vyuzivam ho minimalne ked potrebujem cestovat mimo BA. Kupila som si elektricenku a pohodlne cestujem kazdy den Nove Mesto - Lamac a spat. Za 25min si precitam spravy/ vypocujem podcast a vystupim. Nie je to az taka obeta ako som si myslela a nemusis stat v zapche a hladat parkovanie…
Monika

Na biku vsade

Dobudovat cyklo chodniky a trasy v Ba a tym zatraktivnit tento druh dopravy
Katarina

Semafor odbocovanie doprava

Okamzite zrusit vsetky semafory na odbocovanie doprava, nahradit ich znackou daj prednist v jazde alebo stop. Vsade na svete sa snazia takto urychlit dopravu len u nas sa oazda nova krizovatka stavia s takymto semaforom. !!!
Pavol Bayer

Bicykle

Kvalitné cyklotrasy a ludia na bicykloch.
Eva Švikruhová

Bezbariérová MHD

Dobre by bolo,keby sa vodiči busov MHD BA naučili pristaviť vozidla blízko k vyvýšeným ostrovčekom,prip.zvysenym chodnikom,aby da ľahšie vystupovali.s kočíkmi, seniorom aj invalidom s barlami.
Marta